List of Principals
Sr. No Name From Date To Date
1. Dr. Umesh Pendharkar 29.04.2015 Cond.
2. Prof. C D Patil 01.03.2014 29.04.2015
3. Dr. K.S. Chandel 16.07.2012 16.07.2012
4. Dr. S.K. Jain 22.01.2010 15.07.2012
5. Dr. J.K. Shrivastava 01.09.2009 21.01.2010
6. Prof. C. D. Patil 01.07.2009 30.08.2009
7. Dr. C.K. Jain 18.08.2006 30.06.2009
8. Dr. S.R. Lapaliker 01.07.2005 17.07.2006
9. Dr. V.S. Ubboveja 01.09.2004 30.06.2005
10. Prof. S.K. Paranjpe 08.11.2003 31.08.2004
11. Dr. S.G. Sharma 19.02.2003 07.11.2003
12. Prof. S.K. Paranjpe 31.10.2002 18.02.2003
13. Dr. I.K. Khana 01.11.2000 30.10.2002
14. Dr. D.D. Agrawal 01.07.1998 31.10.2000
15. Dr. M.G. Sharma 01.06.1997 30.06.1998
16. Dr. Amerjit Sigh 02.09.1996 31.05.1997
17. Dr. M.T. Datar 01.05.1996 01.09.1996
18. Dr. M. Silet 26.12.1994 30.04.1996
19. Dr. N.M. Khan 01.11.1994 25.12.1996
20. Prof. D.S. Saxena 24.11.1986 31.10.1994
21. Dr. C.L. Vakhlu 13.06.1986 18.11.1986
22. Prof. V.R. Ekbote 03.07.1983 12.06.1986
23. Dr. A.S. Khnuja 20.09.1983 02.07.1984
24. Prof. N.L. Jain 03.07.1982 31.08.1983
25. Dr. M.P. Choursiya 22.11.1978 21.06.1982
26. Dr. A.C. Rao 04.07.1978 21.11.1978
27. Prof. N.L. Jain 01.05.1977 03.07.1978
28. Prof. K.S. Murti 05.09.1966 30.04.1977